توزیع حدود 16 هزار بسته معیشتی میان رانندگان تاکسی مشهدی    

شیوع ویروس کرونا سبب ایجاد مقوله ای به نام فاصله گذاری شد که یکی از پیامدهای آن قرنطینه خانگی است. به دلیل اینکه معیشت و گذران زندگی رانندگان تاکسی ارتباط مستقیمی با حضور مردم در معابر و خیابان‌ها دارد، طبیعتا بیش از پیش زندگی آن ها تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته است. اما گذر زمان و فشار مشکلات اقتصادی، تغییراتی نیز در نحوه زندگی و کسب و کارها ایجاد کرده تا بار دیگر چرخه زندگی و اقتصاد در شهرها با چاشنی کرونا جریان پیدا کند. این روزها شاهد حضور گسترده رانندگان تاکسی در سطح شهر هستیم که این موضوع نیز بر مشکلات این صنف افزوده و خطر ابتلا آنان به ویروس کرونا را افزایش می دهد

در این میان کاهش تدریجی مسافران بر زندگی و معیشت تاکسیرانان بی تاثیر نبود به گونه ای که احمد محبی، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد خبر از کاهش 60 درصدی مسافر در فروردین و نیمه اول اردیبهشت ماه سال جاری داد و اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی در سطح شهر مشهد، ناوگان تاکسیرانی به تنهایی نقش به سزایی در جابه جایی مسافر در این شرایط سخت به عهده داشته است .
وی افزود: از طرفی با تعطیل شدن مبادی ورودی شهر، حرم مطهر رضوی، راه آهن و ... شاهد انتقال تاکسیرانان این خطوط به خطوط درون شهری بودیم که کاهش محسوس مسافر و به تبع آن درآمد تاکسیرانان بودیم.
توزیع حدود 16 هزار بسته معیشتی میان رانندگان تاکسی مشهدی
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد بیان کرد: در همین راستا و به جهت حمایت از تاکسیرانان فعال، اقدامات پیشگیرانه و حمایتی از تاکسیرانان در دستور کار قرار گرفت که توزیع حدود 16 هزار بسته معیشتی، بخشش 4 ماه آبونمان تاکسی ها از اسفند سال گذشته تا پایان خرداد ماه سال جاری، تخفیف 50 درصدی صدور پروانه تاکسیرانی برای سه ماه، رایزنی برای تعلق گرفتن بیمه بیکاری تاکسیرانان در این ایام، شناسایی و حمایت از تاکسیرانان درگیر کرونا، تشکیل اکیپ های پایش سلامت تاکسیرانان، توزیع ماسک و مواد ضد عفونی دست، ضدعفونی و گندزدایی دستی و مکانیزه تاکسی ها گوشه ای از فعالیت های این سازمان در حمایت از تاکسیرانان بوده است.
محبی با بیان اینکه همچنین نصب کاور جداکننده مسافر و تاکسیران به تعداد حدود 11 هزار عدد از دیگر اقدامات ما بوده، عنوان کرد: این اقدامات پیشگیرانه و حمایتی تا شکست کرونا ادامه خواهد داشت و امیدواریم بتوانیم با حفظ سلامت کامل تاکسیرانان از این برهه حساس عبور کنیم